Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj pokoj

13. 6. 2018

MŮJ POKOJ

 Bydlím v rodinném domě společně s rodiči a prarodiči. Náš baráček je rozdělený na tři části. Je patrový, takže nahoře jsem já s rodiči a v přízemí žijí babička s dědečkem. V zadní části domu je rodinná firma, která se zabývá úpravou vody. Pokoj mám sama pro sebe, jelikož se moje sestra Míša přestěhovala do vlastního bytu více než před rokem a půl. Je umístěn vedle ložnice a chodby, ze které se vchází do mého království.

 Můj pokoj se nachází v podkroví a je vysoký až do špičky krovu, proto je rozdělen na dvě patra. V horním patro nazývám svou ložnicí, protože tam nedám nic jiného, než spím. Tato část je vymalovaná tmavě modrou barvou a na zdi jsou přilepené fosforeskující hvězdy, má to připomínat noční oblohu. Nalézá se tam i malé okénko, které je malým zdrojem světla.

  Dolní polovina pokoje má červené a bílé zdi a zelený koberec. Napravo ode dveří se nachází pohovka, na které jsou maskáčové polštáře a nad ní visí koláž fotek mé rodiny a přátel. Naproti sedačce je televizor, který stojí na skřínce se třemi zásuvkami plnými pohádek a filmů na DVD. Za televizorem vedou schody do ložnice. Vedle nich jsou ve stěně vestavěné skříně a šuplíky. Pokoj má dvě střešní okna, která vedou na jihozápad. Na parapetech mi kvetou pokojové rostliny a kolem jsou různé dekorace. Pod nimi je radiátor, který nepoužívám téměř vůbec, protože mám ráda chlad. Před topením se povaluje sedací pytel a vedle něj vpravo je umístěn rohový psací stůl.

 Už zde bydlím devět let. Minulý rok před Vánoci se celý pokoj rekonstruoval podle mého návrhu do této podoby, ale stále není zcela hotov. Chybí dodělat spoustu drobností. Například, mezi okny bude magnetická barva, což bude sloužit jako tabule, jen o něco větší. V ložnici není dodělaná „hvězdná obloha“, schází hvězdy. Na stěně u schodů bude pověšená lukostřelba, ale zatím nejsou háčky na zavěšení. Cítím se ve svém pokoji pohodlně, spokojeně a společnost mi dělá moje kočička, která s námi žije už osm let.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář